Monitoring cen na Allegro

 

Monitoring cen konkurencji na Allegro to prosty sposób na zwiększenie wyników sprzedażowych i źródło bezcennych informacji, które pomogą Ci skuteczniej prowadzić Twój sklep. Dzięki monitorowaniu cen na Allegro dysponujemy wszystkimi aktualnymi informacjami o działaniach konkurencji i jesteśmy w stanie natychmiast na nie reagować. 

 

Sprzedaż na Allegro

Allegro to największa i najbardziej znana polska platforma sprzedaży, która odpowiada za dużą część rodzimego rynku e-commerce. Mimo, że początkowo Allegro było głównie portalem aukcyjnym, dziś tysiące sprzedawców i sklepów internetowych sprzedaje na nim swoje produkty. Ze względu na szeroki wybór i atrakcyjne ceny, platforma jest często wybierana przez klientów, stwarza to więc doskonałą okazję dla sprzedawców, by w prosty sposób trafić ze swoją ofertą do konsumentów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej sprzedawców decyduje się używać Allegro, jeśli nie jako głównej, to chociażby jako dodatkowej platformy sprzedaży, by w ten sposób docierać do większej liczby klientów. Sprzedaż na Allegro pozwala uciąć koszty związane z prowadzeniem własnego sklepu internetowego, dlatego ceny na tej platformie są często zauważalnie niższe, niż w innych sklepach. W sprzedaży na Allegro to właśnie cena jest elementem kluczowym, ze względu na ogromną konkurencję, to od niej zależy wielkość sprzedaży. Umiejętne ustawienia cen i ich zmiana to klucz do skutecznej sprzedaży, niezbędne w tym celu jest monitorowanie cen swojej konkurencji na Allegro, aby móc natychmiast reagować na ich działania.

logo_allegro
monitoring cen na allegro

Monitorowanie cen na Allegro

Monitoring cen na Allegro pozwoli Ci na bieżąco obserwować jak zmieniają się ceny produktów u Twojej konkurencji. Zapewni Ci to możliwość skuteczniejszego zarządzania swoimi cenami i ustawiania ich w taki sposób, by utrzymywać dobrą pozycję swoich ofert na portalu. Będziesz natychmiast informowany o każdej zmianie cen, promocji lub ich podniesieniu przez konkurencję, dzięki czemu zdołasz natychmiast na nie zareagować. Często minimalna zmiana ceny może sprawić, że Twój produkt będzie widoczny już na pierwszej stronie po wyszukaniu, co przyczyni się do ogromnego wzrostu jego sprzedaży. Monitorowanie cen na Allegro sprawi, że będziesz w stanie wykorzystać takie szanse i łatwo zwiększyć sprzedaż na Allegro

Automatyka cenowa na Allegro

Szpiegomat oferuje także usługi automatyki cenowej, dzięki której ceny Twoich produktów będą same zmieniać się w zależności od sytuacji na rynku. Rozwiązanie to pozwoli Ci oszczędzić czas Twój lub Twoich pracowników, a także jeszcze szybciej reagować na zmiany cen konkurencji. Decydując się na automatyzację swoich cen na Allegro, będziesz mógł utworzyć scenariusze określające jak ceny mają zmieniać się w konkretnych sytuacjach oraz wyznaczyć długofalowe cele (np. utrzymanie pozycji wybranych produktów w top 10 najtańszych ofert). Możesz także ustawić maksymalną i minimalną cenę dla Twoich produktów, dzięki czemu błędy cenowe konkurencji, nie wpłyną na Twoją cenę. Nasz system alertów zapewni Ci także liczne analizy i sugestie, które natychmiast pokażą Ci, które produkty wymagają uwagi, gdzie możesz podnieść cenę, a gdzie warto ją zaniżyć, by w konsekwencji zwiększyć sprzedaż i zyski Twojego sklepu.

automatyka cenowa na allegro

Zobacz, jak działa nasz system w akcji!
Zaskoczy Cię, ile możemy dla Ciebie zrobić!