Automatyzacja cen w sklepach i porównywarkach cenowych.

Szpiegomat oferuje platformę, która umożliwia automatyczną zmianę cen w Twoim sklepie. Dzięki temu Twoje ceny będą dostosowane do aktualnej sytuacji na rynku i działań konkurencji.

Automatyka cenowa pozwala błyskawicznie wykorzystywać okazje do optymalizacji marży lub zwiększenia sprzedaży. Dodatkowo oszczędza czas Twoich pracowników i ogranicza ryzyko popełnienia błędów cenowych.

Jak działa automatyczna zmiana cen?

Automatyzacja zmian cen działa w oparciu o scenariusze cenowe, w których określasz jaki cel chcesz osiągnąć (np. maksymalizacja marży lub bycie najtańszym sprzedawcą) i jakie parametry algorytm powinien wziąć pod uwagę ustalając cenę (np. cenę zakupu i minimalną marżę). 

Możesz wybrać jeden z przygotowanych przez nas gotowych scenariuszy lub stworzyć własny, by ceny ustawiały się same według Twoich wytycznych. 

ZOBACZ DEMO
Automatyzacja cen
Automatyczna zmiana cen

Automatyka cenowa – możliwości.

Automatyzacja cenowa w oprogramowaniu Szpiegomat pozwala m.in.:

 • Automatycznie zmieniać ceny w Twoim sklepie i w Twoich kanałach sprzedaży (porównywarkach cenowych, portalach aukcyjnych, marketplace’ach)
 • Zdefiniować wiele scenariuszy cenowych, które będą działać w zależności od aktualnej sytuacji na rynku
 • Określić sprzedawców, z którymi chcesz konkurować
 • Określić kategorie i grupy produktów, dla których działają wybrane scenariusze
 • Automatycznie odpowiadać na oferty konkurencji
 • Zająć ustalone przez Ciebie miejsce w rankingu cenowym
 • Ustalić cenę minimalną produktu, poniżej której nie chcesz go sprzedawać
 • Dostosować optymalną różnicę cenową pomiędzy Twoją ofertą i ofertami konkurencji
ZOBACZ DEMO

Automatyzacja cen w porównywarkach, portalach aukcyjnych i marketplace’ach.

Automatyczna zmiana cen może się odbywać zarówno w Twoim sklepie, jak i w każdym kanale sprzedaży, w którym wystawiasz swoje oferty. Każdy kanał sprzedaży ma inne warunki transakcyjne (np. wysokość prowizji lub koszt przekliku) i konkurujesz w nim z innymi sprzedawcami. Nasz algorytm może uwzględniać te różnice i automatycznie dopasować cenę w zależności od tego gdzie pojawia się Twoja oferta.

Dzięki temu Twoje produkty będą wycenione optymalnie pod każde źródło klientów. W ten sposób zadbasz zarówno o większą sprzedaż, jak i optymalizację kosztów pozyskania klienta. Zrobienie tego ręcznie jest ogromnie czasochłonne i w zasadzie niewykonalne.

W zależności od tego gdzie wystawiasz swoje oferty Szpiegomat zapewnia:

 • Automatyzację cenową w porównywarkach polskich (np. Ceneo, Skąpiec, Okazje) jak i zagranicznych (np. Idealo)
 • Automatyzację zmian cen w portalach aukcyjnych polskich i zagranicznych (np. Allegro, eBay)
 • Automatyzację cen w marketplace’ach polskich i zagranicznych (np. Amazon, Google Shopping)
ZOBACZ DEMO
Automatyczna zmiana cen
Automatyka cen integracje

Automatyczna zmiana cen – dostępne integracje.

Aby automatyka cenowa mogła zacząć działać w Twoim sklepie lub kanale sprzedaży potrzebujemy się z nim zintegrować (inaczej mówiąc połączyć się z bazą danych). Dzięki integracji będziemy mogli błyskawicznie wymieniać informacje o ofertach i ustawiać nowe ceny.

W Szpiegomat.pl dostępne są gotowe integracje z najpopularniejszymi platformami do prowadzenia sklepów internetowych, takimi jak:

 • IDoSellShop (IAI)
 • Sote
 • Shoper
 • Magento
 • oraz innymi

 

W celu integracji wykorzystujemy interfejsy API i jesteśmy w stanie zintegrować nasz moduł automatycznej zmiany cen z każdym dostępnym obecnie oprogramowaniem.

Oferujemy również integrację z porównywarkami, portalami aukcyjnymi i marketplace’ami, która umożliwia błyskawiczną zmianę cen na tych platformach.

ZOBACZ DEMO

Dynamic Pricing – więcej niż automatyka cenowa.

Najbardziej wymagającym klientom oferujemy moduł Dynamic Pricing. Jest to rozwiązanie, które umożliwia dynamiczne ustalanie cen w oparciu o dużo szerszy zakres danych. W tym modelu ceny kształtowane są przez połączenie informacji o ofertach konkurencji z informacjami z innych źródeł.

Dzięki temu ustalając ceny możemy dodatkowo uwzględnić:

 • dane o zmianie popytu i podaży na dany produkt (i podnosić cenę dla produktów, których sprzedaż dynamicznie rośnie) 
 • dane o poprzednich zakupach danego klienta (i dostosować cenę indywidualnie do niego) 
 • dane o źródle wejść do sklepu (i dostosować cenę w zależności od strony lub reklamy z której przyszedł klient)
 • inne dane transakcyjne lub statystyczne które są w posiadaniu klienta
UMÓW SIĘ NA DEMO

Opinie naszych klientów

„Szpiegomat.pl to profesjonalne i nowoczesne wsparcie polityki cenowej. Pozwala otworzyć się na nowe możliwości i optymalnie dostosować ofertę sklepu. Dzięki dokładnym wskazówkom narzędzie wyznacza prawidłowy kierunek strategii cenowej.”

Radosław Halicki
Zegarek.net

„Narzędzie pozwala spojrzeć na sklep z ustalonej przez siebie perspektywy i na bieżąco ‚trzymać rękę na pulsie’, śledzić trendy, czy zauważać potencjalne zagrożenia dla prowadzonego projektu.”

Marcin Paśnicki
BR Konsorcjum Sp. z o.o.

„Monitorowanie nieustannie zmieniających się cen stało się dla nas banalnie proste. Już na podstawie pierwszych raportów odpowiednio dostosowaliśmy ceny produktów i tym samym nasza oferta stała się bardziej atrakcyjna i konkurencyjna. Z przyjemnością polecamy Szpiegomat.pl”

Sławomir Kołakowski
EZTime.pl

 

„Raporty cenowe są czytelne, a ich formę można na bieżąco modyfikować dostosowując do swoich potrzeb. Panel klienta jest intuicyjny, a dostarczane statystyki bardzo pomocne przy ustalaniu strategii sprzedaży. Szpiegomat.pl szybko też reaguje na indywidualne zapytania.”

Anna Karasek
Tagomago.pl

Napisali o nas

CRN Logo
Evigo Logo
FP20 Logo
„Właściwa polityka cenowa to nie tylko obniżanie cen. To także wykorzystaniu każdej szansy na podniesienie marży przy utrzymaniu wysokiej sprzedaży. Rozwiązania proponowane przez Szpiegomat.pl, mogą okazać się ważnym elementem budowania przewagi konkurencyjnej e-sklepów w nadchodzącym roku.”

 

„Narzędzie pomoże wykryć błędy w polityce cenowej i zaproponuje sposoby ich wyeliminowania. Zdarza się, że sprzedawcy przeznaczają środki na budżet marketingowy dla niewłaściwych produktów. Lub niepotrzebnie konkurują cenowo ze sprzedawcami, którzy mają słabe opinie, lub problemy z dostępnością asortymentu.”
„Szpiegomat.pl dokonuje porównania oferty sklepu z konkurentami i podpowiada działania, dzięki którym sklep może zwiększyć zarówno sprzedaż, jak i marżę. Narzędzie wskazuje produkty, dla których należy obniżyć cenę, tak aby zwiększyć ich sprzedaż. Podpowie również takie, dla których można wykorzystać okazję do zwiększenia ceny i maksymalizacji marży.”KONTAKT Z NAMI

Szpiegomat.pl

 

Al. Grunwaldzka 56

80-241 Gdańsk

Polska

Sprzedaż i obsługa klienta:

 

Tel. 57 33 40 800

info@szpiegomat.pl

O Szpiegomat.pl

Monitor cen Szpiegomat.pl to narzędzie Price Intelligence, które dostarcza danych i analiz z rynku e-commerce. Ułatwia monitoring cenowy i wspomaga zarządzanie polityką cenową u producentów i sprzedawców.

Nasze boty codziennie odwiedzają sklepy internetowe, porównywarki cenowe i portale aukcyjne i zbierają dane o cenach, dostępności i kosztach dostawy. Ogromne ilości zebranych danych (Big Data) trafiają do naszej chmury obliczeniowej. Tutaj następuje dopasowanie produktów z różnych stron, przy pomocy algorytmów Smart Matching i Machine Learning. Następnie Szpiegomat przygotowuje raporty, porównania i wskazówki dla użytkowników.

Nasze nagrody i wyróżnienia

Next Step 2
Tytuł

test

×