Monitoring cen na Ceneo

Świadomość tego co robi konkurencja to niezwykle potężne narzędzie. Pozwala reagować na zachodzące zmiany i trendy, a dzięki temu pozostawać o krok przed nimi. Dzięki naszemu monitoringowi cen, będziesz w stanie na bieżąco śledzić zmiany cenowe u Twojej konkurencji, także w porównywarkach, takich jak Ceneo.

 

logo_ceneo

Konkurencja na Ceneo

 

Ceneo, Skąpiec i inne porównywarki cenowe to narzędzia, służące głównie konsumentom. To oni wykorzystują je do wyszukiwania najatrakcyjniejszych cen produktów, które chcą kupić. Sprzedawcy daje to dwa sygnały – jeden jest taki, że klienci przychodzący z porównywarek mają większą szansę na dokonanie zakupu. Drugi to informacja, że najniższa cena gra istotną rolę przy pozyskiwaniu klientów z tego źródła

Monitoring cen na Ceneo i innych porównywarkach cenowych

 

Szpiegomat pozwoli Ci śledzić ceny Twoje i Twojej konkurencji w dowolnych porównywarkach cen. Oznacza to, że będziesz wiedział kiedy Twoja cena nie jest najniższa i nie gwarantuje wysokiej pozycji w rankingu. Będziesz także na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, otrzymując informację, kiedy ceny konkurencji się zmienią. Zorientujesz się również kiedy możesz podnieść ceny, aby zwiększyć swoje zyski i nie sprzedawać zbyt tanio.

Automatyzacja Cen

 

Monitorowanie cen na Ceneo dostarcza sprzedawcom niezbędnych danych o zmianach na rynku. Jednak ciągłe ręczne zmienianie cen może zajmować długie godziny Tobie lub Twoim pracownikom, stając się dodatkowym nakładem pracy.

Na szczęście mamy na to rozwiązanie – automatyzacja cen. Dzięki niej Twoje ceny będą zmieniać się automatycznie gdy nastąpi taka potrzeba. Możliwość ustawienia scenariuszy pozwoli Ci określić kiedy i w jaki sposób chcesz, aby zmieniła się Twoja cena. Przykładowo – może ona zmaleć, gdy stracisz pierwszą pozycję, lub zwiększyć się jeżeli konkurencja również podniesie ceny. Można również określić pewne progi, które zadbają o to, żebyś nie pozostał stratny.

Alerty cenowe

 

Dopełnieniem tego wszystkiego są alerty cenowe, które przyśle do Ciebie Szpiegomat jeżeli będzie potrzebna Twoja ingerencja. Przykładowo, gdy niewiele Ci brakuje, aby osiągnąć 1 pozycję w rankingach, gdy Twoje ceny są o wiele niższe od konkurencji i możesz podnieść marżę lub produkty wyczerpią się u konkurencji.

Możliwości, które zapewni Ci monitoring cenowy, jest wiele, a każda z nich może zwiększyć Twoje zyski.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes