Monitoring cen na Ceneo

Świadomość tego co robi konkurencja to niezwykle potężne narzędzie. Pozwala reagować na zachodzące zmiany i trendy, a dzięki temu pozostawać o krok przed nimi. Dzięki naszemu monitoringowi cen, będziesz w stanie na bieżąco śledzić zmiany cenowe u Twojej konkurencji, także w porównywarkach, takich jak Ceneo. Monitorowanie cen na Ceneo pozwoli ci poprawić swoje pozycje w porównywarce. 

 

logo_ceneo

Konkurencja na Ceneo

 

Ceneo, Skąpiec i inne porównywarki cenowe to narzędzia, służące głównie konsumentom. To oni wykorzystują je do wyszukiwania najatrakcyjniejszych cen produktów, które chcą kupić. Sprzedawcy daje to dwa sygnały – jeden jest taki, że klienci przychodzący z porównywarek mają większą szansę na dokonanie zakupu. Drugi to informacja, że najniższa cena gra istotną rolę przy pozyskiwaniu klientów z tego źródła

Monitoring cen na Ceneo i innych porównywarkach cenowych

 

Szpiegomat pozwoli Ci śledzić ceny Twoje i Twojej konkurencji w dowolnych porównywarkach cen. Oznacza to, że będziesz wiedział kiedy Twoja cena nie jest najniższa i nie gwarantuje wysokiej pozycji w rankingu. Będziesz także na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, otrzymując informację, kiedy ceny konkurencji się zmienią. Zorientujesz się również kiedy możesz podnieść ceny, aby zwiększyć swoje zyski i nie sprzedawać zbyt tanio. Pozwoli Ci to zwiększyć sprzedaż na Ceneo

Automatyzacja Cen na Ceneo

 

Monitorowanie cen na Ceneo dostarcza sprzedawcom niezbędnych danych o zmianach na rynku. Jednak ciągłe ręczne zmienianie cen może zajmować długie godziny Tobie lub Twoim pracownikom, stając się dodatkowym nakładem pracy.

Na szczęście mamy na to rozwiązanie – automatyzacja cen na Ceneo. Dzięki niej Twoje ceny będą zmieniać się automatycznie gdy nastąpi taka potrzeba. Możliwość ustawienia scenariuszy pozwoli Ci określić kiedy i w jaki sposób chcesz, aby zmieniła się Twoja cena. Przykładowo – może ona zmaleć, gdy stracisz pierwszą pozycję, lub zwiększyć się jeżeli konkurencja również podniesie ceny. Można również określić pewne progi, które zadbają o to, żebyś nie pozostał stratny. Automatyka cenowa na Ceneo sprawi, że nigdy nie przegapisz dobrych okazji do awansowania w rankingu cenowym i dotarcia do nowych klientów. Automatyzacja cen na ceneo sprawi także, że nie będziesz tracił marży sprzedając produkty zbyt tanio. 

Alerty cenowe 

 

Dopełnieniem tego wszystkiego są alerty cenowe, które przyśle do Ciebie Szpiegomat jeżeli będzie potrzebna Twoja ingerencja. Przykładowo, gdy niewiele Ci brakuje, aby osiągnąć 1 pozycję w rankingach, gdy Twoje ceny są o wiele niższe od konkurencji i możesz podnieść marżę lub produkty wyczerpią się u konkurencji.

Możliwości, które zapewni Ci monitoring cenowy, jest wiele, a każda z nich może zwiększyć Twoje zyski.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes