Monitoring cen konkurencji

Szpiegomat to narzędzie e-commerce, które codziennie śledzi dziesiątki milionów ofert z wielu źródeł takich jak sklepy internetowe portale aukcyjne czy porównywarki cenowe, aby badać, jak kształtują się ceny w danym segmencie rynku. Dostarczane przez nas wysokiej jakości, ręcznie weryfikowane dane pomagają sprzedawcom prowadzić skuteczną politykę cenową oraz podejmować właściwe decyzje biznesowe w oparciu o bieżące dane i monitoring cen, a nie przypuszczenia.

Bądź na bieżąco

 

Zmiany cen na rynku e-commerce są niezwykle dynamiczne. Ceny niektórych produktów mogą zmieniać się nawet kilkanaście razy w ciągu doby. W takim przypadku monitorowanie cen ręcznie jest niemal niemożliwe. Szpiegomat eliminuje ten problem, błyskawicznie gromadząc informacje przy wykorzystaniu technologii Big Data, a następnie dostarcza je do użytkownika.

Dzięki monitorowaniu konkurencji dowiesz się m.in.:

  • Jakie ceny ma konkurencja
  • Jak często oraz w jakim stopniu zmieniają się ceny wybranych produktów
  • Jakie są różnice cenowe oraz asortymentowe między Tobą i konkurencją
  • Jakie są koszty wysyłki w poszczególnych sklepach
  • Jaka jest dostępność produktów u Twoich konkurentów
  • Jakie promocje prowadzą aktualnie Twoi konkurenci

Reaguj natychmiast

 

Monitorowanie cen dostarczy ci informacji, dzięki którym błyskawicznie dostosujesz ceny produktów do bieżącej sytuacji rynkowej oraz odpowiesz na działania rywali. Przykładowo, możesz zrobić promocję lub wykorzystać słabe strony konkurentów, takie jak niska dostępność towaru czy dużo wyższa cena produktu, co pozwoli Ci zwiększyć zysk oraz zdobyć przewagę nad innymi sprzedawcami. Pomogą Ci w tym dostarczane przez nas analizy, wskazówki oraz automatyka cenowa.

api

Monitorowanie cen w dowolnych źródłach

 

Szpiegomat umożliwia monitorowanie cen w internecie i pozyskiwanie danych z dowolnych źródeł polskich i zagranicznych. Dostarczamy dane z poszczególnych e-sklepów, marketplace’ów (np. Google Shopping), portali aukcyjnych (np. Allegro) oraz porównywarek cenowych (np. Ceneo).

Dane najwyższej jakości

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez analizy cen i inne dane były jak najbardziej wiarygodne i aktualne. W tym celu wykorzystujemy algorytmy Smart Matching oraz Machine Learning, dzięki czemu informacje zbierane automatycznie są wysokiej jakości. Mamy też specjalny zespół przeznaczony do ręcznej weryfikacji danych, który natychmiast eliminuje potencjalne błędy.

.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach
i dowiedz się jak Szpiegomat
pomoże Ci rozwinąć biznes