Monitoring cen konkurencji

Szpiegomat to narzędzie e-commerce, które codziennie śledzi dziesiątki milionów ofert z wielu źródeł takich jak sklepy internetowe portale aukcyjne czy porównywarki cenowe, aby badać, jak kształtują się ceny w danym segmencie rynku. Dostarczane przez nas wysokiej jakości, ręcznie weryfikowane dane pomagają sprzedawcom prowadzić skuteczną politykę cenową oraz podejmować właściwe decyzje biznesowe w oparciu o bieżące dane i monitoring cen, a nie przypuszczenia.

Monitoring cen 1

Monitoring cen produktów – Bądź na bieżąco 

Zmiany cen na rynku e-commerce są niezwykle dynamiczne. Ceny niektórych produktów mogą zmieniać się nawet kilkanaście razy w ciągu doby. W takim przypadku monitorowanie cen produktów ręcznie jest niemal niemożliwe. Szpiegomat eliminuje ten problem, błyskawicznie gromadząc informacje przy wykorzystaniu technologii Big Data, a następnie dostarcza je do użytkownika.

Dzięki monitorowaniu cen konkurencji dowiesz się m.in.:

  • Jakie ceny ma konkurencja
  • Jak często oraz w jakim stopniu zmieniają się ceny wybranych produktów
  • Jakie są różnice cenowe oraz asortymentowe między Tobą i konkurencją
  • Jakie są koszty wysyłki w poszczególnych sklepach
  • Jaka jest dostępność produktów u Twoich konkurentów
  • Jakie promocje prowadzą aktualnie Twoi konkurenci

Monitoring cen online pozwala reagować natychmiast

Monitoring cen w internecie dostarczy Ci informacji, dzięki którym błyskawicznie dostosujesz ceny produktów do bieżącej sytuacji rynkowej oraz odpowiesz na działania rywali. Przykładowo, możesz zrobić promocję lub wykorzystać słabe strony konkurentów, takie jak niska dostępność towaru czy dużo wyższa cena produktu, co pozwoli Ci zwiększyć zysk oraz zdobyć przewagę nad innymi sprzedawcami. Pomogą Ci w tym dostarczane przez nas analizy, wskazówki oraz automatyka cenowa, dzięki której cały proces będzie odbywał się sam, w oparciu o wybrane przez Ciebie założenia i cele.

api

Monitorowanie cen w sklepach internetowych i nie tylko

Szpiegomat umożliwia monitorowanie cen konkurencji w internecie i pozyskiwanie danych z dowolnych źródeł polskich i zagranicznych. Dostarczamy dane z poszczególnych e-sklepów, marketplace’ów (np. Google Shopping), portali aukcyjnych (np. Allegro) oraz porównywarek cenowych (np. Ceneo).
Dzięki naszym danym, które dostarcza monitoring cen sklepów, będziesz w stanie wykrzystać każdą sytuację rynkową, a ceny Twoich produktów będą optymalne i generujące największy zysk.

Dane najwyższej jakości 

Dokładamy wszelkich starań, aby analizy cen i inne dane dostarczone przez nasz monitor cen były jak najbardziej wiarygodne i aktualne. W tym celu wykorzystujemy algorytmy Smart Matching oraz Machine Learning, dzięki czemu informacje zbierane automatycznie są wysokiej jakości. Mamy też specjalny zespół przeznaczony do ręcznej weryfikacji danych, który natychmiast eliminuje potencjalne błędy. Zapewniamy wyłącznie rzetelne dane, które pozwolą Twojemu biznesowi rosnąć i pozostawać zawsze o krok przed konkurencją. Nasz monitoring cen produktów to oszczędność czasu i prosty sposób na wzrost zysków. 

.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach
i dowiedz się jak Szpiegomat
pomoże Ci rozwinąć biznes