Monitoring cen na Amazon

Monitoruj ceny konkurencji na Amazonie i zdobywaj wiedzę, która pomoże Ci dopracować politykę cenową i pozwoli na zwiększenie sprzedaży. Monitorowanie cen na Amazon pozwoli w prosty sposób analizować konkurencje i ustalać ceny produktów. 

 

Amazon w Polsce

Amazon to gigant branży e-commerce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Działa na rynkach całego świata, a od marca 2021 roku dostępna jest także jego polska wersja, co przyczyniło się do wzrostu jego popularności w naszym kraju, która z całą pewnością będzie rosła, a wraz z nią liczba Polaków korzystających z serwisu giganta ze Seattle. Także coraz większa liczba polskich sklepów internetowych decyduje się sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem Amazona, licząc na dotarcie do nowych klientów i zwiększenie swojej sprzedaży.

amazon logo
monitorowanie cen na amzonie

Monitorowanie cen na Amazonie

Sprzedając swoje produkty na Amazonie, musimy się jednak liczyć z ogromną konkurencją z całego świata, która często działa na ogromną skalę i jest w stanie sprzedawać swoje produkty z bardzo niską marżą, poniżej ceny rynkowej. Próba obniżania swoich cen, aby pobić ceny konkurencji, może więc okazać się złym pomysłem. Jednak przy pomocy monitoringu cen na Amazonie, będziesz w stanie określić pułap, którego chcesz się trzymać, dzięki któremu osiągniesz optymalne zyski i unikniesz strat.
Dane o zmianach cen, promocjach, wyprzedażach czy wojnach cenowych między konkurencją, mogą spowodować spadek sprzedaży Twoich produktów z dania na dzień, warto więc obserwować te zjawiska, by móc szybko reagować na zachodzące zmiany. Dzięki monitoringowi cen otrzymasz także stały dostęp do innych kluczowych informacji, takich jak dostępność produktów czy czas ich dostawy, które wpływają na decyzje zakupowe podejmowane przez klientów.

 

Monitorowanie Amazona dla producentów

Monitoring cen na Amazonie to także także doskonałe rozwiązaniem dla producentów. Pozwala on w prosty sposób monitorować swoją sieć dystrybucji oraz zdobywać informację o nieautoryzowanej sprzedaży Twoich produktów, wojnach cenowych u resellerów, zaniżaniu cen, podróbkach lub produktach konkurencji, które mogą wprowadzić klientów w błąd.
Dzięki tej wiedzy Twoje zyski wzrosną, a wizerunek marki będzie bezpieczny.

monitorowanie amazona dla producentów

Jak może pomóc Ci Szpiegomat?

Szpiegomat to narzędzie e-commerce, które pozwoli Ci monitorować Amazona, jak i wszystkie inne źródła, które chcesz śledzić – sklepy internetowe, portale aukcyjne czy porównywarki cenowe. Zapewnimy Ci najwyżej jakości dane, które pozwolą oszczędzić wiele godzin pracy Tobie lub Twoim pracownikom. Dostosowujemy każde konto indywidualnie do Twoich potrzeb i oczekiwań, a dane weryfikujemy ręcznie, aby upewnić się, że są wolne od błędów. Umów się na bezpłatne demo i zobacz jak możemy Ci pomóc.

 

logo szpiegomat

Zobacz, jak działa nasz system w akcji!
Zaskoczy Cię, ile możemy dla Ciebie zrobić!