Kim jest Super Sprzedawca Allegro i czy warto nim zostać?

utworzone przez | lt. 21, 2022 | E-Commerce | 0 komentarzy

Kim jest Super Sprzedawca Allegro i czy warto nim zostać?

Obecność na platformie Allegro pozwala sprzedawcom dotrzeć z asortymentem do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów. Polski gigant e-commerce oferuje jednak retailerom coś jeszcze, a mianowicie program Super Sprzedawca. Na czym on polega i na jakie korzyści może liczyć e-handlowiec w związku z przynależeniem do grupy elitarnych sprzedawców Allegro?

Co to jest Super Sprzedawca Allegro?

Super Sprzedawca Allegro to program dla najlepszych sprzedawców na platformie Allegro. Wyróżniony sprzedający otrzymuje specjalną odznakę i w założeniu powinien stanowić przykład wzorowego e-handlowca. Jakie są zalety przystąpienia do programu Allegro?

 • odznaka i napis „Super Sprzedawca”, które przykuwają uwagę, informując klientów, że aukcja jest bezpieczna i sprawdzona
 • dostęp do puli Monet Allegro
 • lepsza pozycja ofert w domyślnym sortowaniu (czyli po trafności)
 • specjalne szkolenia dla Super Sprzedawców
 • priorytetowe traktowanie przez zespół Allegro w razie problemów

Przykładowa aukcja Super Sprzedawcy Allegro

Jak zostać Super Sprzedawcą na Allegro?

Warto na początku zaznaczyć, że członkostwo w programie Super Sprzedawca jest bezpłatne, niemniej konieczne jest posiadanie konta firmowego Allegro. Należy również uprzednio spełnić warunki, które w opinii niektórych przedsiębiorców są dość wygórowane. Oto one:

 • Sprzedawca musi wystawić co najmniej 1 ofertę w ciągu 30 dni poprzedzających wyrażenie chęci uczestnictwa w programie
 • E-handlowiec musi zrealizować co najmniej 20 zamówień w ciągu 30 dni.
 • W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedawca musi uzyskać minimum 100 ocen.
 • Średnia z ocen z ostatnich 30 dni musi wynosić minimum 4,950.
 • Trzeba uzupełnić numery przesyłek w deklarowanym terminie w przypadku minimum 80% transakcji w ciągu ostatnich 30 dni.
 • Nie więcej niż 0,02% dyskusji może być oznaczonych jako nierozwiązane w stosunku do wszystkich zamówień z ostatnich 30 dni (pod warunkiem, że łączna liczba nierozwiązanych dyskusji nie przekracza 20).
 • Jakość obsługi klienta musi być wzorowa. Portal może ją bezpośrednio weryfikować, sprawdzając treść odpowiedzi na oceny, korespondencję w dyskusjach oraz zgłoszenia od klientów.
 • Brak ostrzeżeń i blokad za naruszenie regulaminu Allegro w ciągu 30 dni.

Jeżeli uda się spełnić wymienione warunki, należy odnaleźć zakładkę Super Sprzedawca na stronie Allegro i zgłosić chęć przystąpienia do programu. Weryfikacja zgłoszenia trwa maksymalnie 21 dni.

Pamiętajmy, że gdy sprzedawca należy już do programu i przestanie realizować wytyczne Allegro, to zostanie z niego wycofany. Możliwe jest jednak ponowne ubieganie się o tytuł Super Sprzedawcy. W tym celu ponownie trzeba spełnić wspomniane warunki i jeszcze raz zgłosić swoje konto do weryfikacji.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Czy warto być Super Sprzedawcą?

Przystąpienie do programu Allegro może przynieść wymierne korzyści. Warto jednak zastanowić się, na czym tak naprawdę zależy nam jako sprzedawcom. W niektórych przypadkach dołączenie do grona Super Sprzedawców może być strzałem w dziesiątkę. W innych sytuacjach, może po prostu się to nie opłacać ze względu na dość wygórowane wymagania.

Pamiętajmy, że Super Sprzedawca to przede wszystkim idea. Nie trzeba dołączać do specjalnego programu, by odnosić sukces na rynku e-commerce. W tym celu trzeba po prostu zapewniać jak najlepsze oferty z dobrymi cenami i świetną obsługą klienta.

Zarządzanie i ustalanie optymalnych cen umożliwia oprogramowanie do monitoringu cen Szpiegomat. Profesjonalny monitor cen zbiera informacje na temat cen z dowolnych źródeł internetowych, takich jak Allegro oraz inne portale aukcyjnych. Szpiegomat z powodzeniem śledzi również ceny w poszczególnych e-sklepach oraz porównywarkach cenowych niezależnie od kraju i waluty.

Oprócz bycia na bieżąco z trendami cenowymi monitorowanie cen pozwala na błyskawiczne zarządzanie cenami oraz automatyzację procesu ustalania cen. Wystarczy wybrać przedział cenowy, w którym chcemy by nasza oferta się mieściła. Następnie ceny naszych produktów będą zmieniane automatycznie, np. w odpowiedzi na obniżkę cen u konkurencji. To sprawia, że ceny w Twoim e-sklepie będą zawsze na optymalnym poziomie, a Twoje oferty będą plasowały się na wybranym przez Ciebie miejscu w rankingu cenowym, co pomaga zwiększyć konwersję, nawet jeżeli nie masz tytułu Super Sprzedawcy.

Jeżeli interesują Cię korzyści wynikające z monitorowania cen, wypróbuj Szpiegomat i umów się na bezpłatne demo.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes