Analiza Cen i Odchyleń Cenowych

Zmiana cen, analizy dostępności, aktualnych trendów czy prowadzone działania marketingowe i promocyjne. Te wszystkie dane pozwolą Ci na szybsze reagowanie na zachodzące zmiany, właściwe ustalanie cen i utrzymywanie wysokich pozycji czy nawet skuteczniejsze wprowadzanie nowych produktów a rynek.

Buduj strategię sprzedaży w oparciu o pewne dane

Dzięki Szpiegomatowi otrzymasz dostęp do wszystkich najważniejszych informacji w formie przystępnych raportów, wykresów i powiadomień. Nasza analiza cen pozwoli Ci dowiedzieć się m.in. o:

  • Cenach produktów z dowolnych źródeł
  • Tym jak często oraz w jakim stopniu zmieniają się ceny artykułów
  • Dostępności produktów u sprzedawców
  • Udziale artykułów w asortymencie danego sklepu
  • Odchyleniach od cen katalogowych oraz naruszeniach polityki cenowej
  • Potencjalnych podróbkach oraz produktach z nieautoryzowanych źródeł
  • Widoczności Twoich artykułów w e-sklepach (banery, wyniki wyszukiwań na stronie sklepu)

Wykrywaj zmowy cenowe
i zaniżanie cen

Producenci muszą zadbać o spójną, skuteczną politykę cenową, dlatego powinni mieć na oku swoje produkty i ich ceny. Szpiegomat umożliwia wykrycie artykułów, których ceny znacząco odbiegają od katalogowej oraz wskazuje sprzedawców, którzy jako pierwsi rozpoczęli ten proceder. Co więcej, możesz otrzymać również screenshoty dokumentujące oferty z zaniżonymi cenami.

Ochrona marki i produktu w internecie

Wizerunek marki jest jednym z najważniejszych elementów prowadzenia profesjonalnej firmy, gdyż przekłada się bezpośrednio na zaufanie ze strony konsumentów. Dzięki monitoringowi cen dla marek i producentów, będziesz w stanie wykrywać potencjalne podróbki oraz produkty z szarego importu, które przyczyniają się do zaniżania wartości produktu w oczach konsumenta oraz psucia rynku.

Ochrona wizerunku polega również na dbaniu o spójną, skuteczną ekspozycję własnych produktów. Szpiegomat pomoże Ci w prosty sposób sprawdzić, czy zdjęcia, opisy oraz kategorie są odpowiednio przypisane do Twoich produktów, a także monitorować wyniki wyszukiwania Twoich produktów na stronach e-sklepów.

Personalizacja danych

 

  • Dostosuj to, co widzisz w swoim panelu. Sam wybierz, które informacje są dla Ciebie najcenniejsze i jak często mają być wysłane na Twojego maila.

  • Szpiegomat umożliwia zapis danych do formatów XLS i CSV. Możesz je przetwarzać albo wykorzystać do dalszej analizy lub zarządzania cenami w Twoim systemie informatycznym.