Wszystko.pl – czy warto tam sprzedawać?

utworzone przez | Cze 1, 2023 | Nowości | 0 komentarzy

Wszystko.pl – czy warto tam sprzedawać?

Dokonując wyboru platformy sprzedażowej, sprzedawcy internetowi zwracają uwagę na wiele czynników – od warunków prowizji, poprzez możliwości promowania produktów, aż po wsparcie techniczne i marketingowe. Z tych powodów, najnowsza platforma Comarchu, Wszystko.pl, może okazać się atrakcyjnym miejscem dla sprzedawców szukających nowych kanałów dystrybucji. Zastanówmy się zatem, czy warto tam sprzedawać?

Sprzedaż na Wszystko.pl – alternatywa dla Allegro

29 czerwca to data, która ma szansę zapisać się w historii polskiego e-commerce. Właśnie wtedy Comarch, jeden z największych producentów oprogramowania w Polsce, uruchomi swoją platformę sprzedażową Wszystko.pl. Serwis ma stanąć do rywalizacji z gigantami rynku jak Allegro czy Amazon. Jednak czy polscy sprzedawcy internetowi powinni zwrócić uwagę na nowego gracza na rynku?

Czy warto sprzedawać na Wszystko.pl?

Comarch stawia na budowanie zaufania i regularne wzmacnianie swojej pozycji w e-commerce. Dyrektorka Wszystko.pl, Mariola Barzyk-Libura, podkreśla, że ich celem nie jest natychmiastowe zdominowanie rynku, ale skupienie się na solidnej relacji z sprzedawcami i klientami. To ważna informacja dla potencjalnych sprzedawców – platforma wydaje się być gotowa do budowania długoterminowych relacji, które mogą przynieść korzyści obu stronom.

Pozytywną wiadomością dla platformy jest na pewno fakt, że już teraz korzysta z niej 100 tys. sprzedawców, a liczba wystawianych towarów rośnie o 100 tysięcy każdego miesiąca. Do czerwca, czyli do oficjalnego startu, planowana jest liczba miliona pozycji.

Najważniejsze informacje o nowej platformie

Wszystko.pl ma zaoferować sprzedawcom coś, czego na Allegro brakuje – brak prowizji. Jest to wyraźna odpowiedź na coraz głośniejsze narzekania retailerów na rosnące opłaty serwisów sprzedażowych. Brak prowizji z pewnością jest atrakcyjny dla sprzedawców, szczególnie tych opierających model biznesowy na niskich marżach.

Comarch chce również zapewnić sprawną i intuicyjną obsługę dla klientów. Jak obiecuje, strona ma być przejrzysta, procesy zakupowe proste, a uczucie przeładowania informacjami minimalizowane. To wszystko powinno przekładać się na zadowolenie klientów, co z kolei ma pozytywny wpływ na sprzedaż.

Na koniec warto zaznaczyć, że Comarch deklaruje, że wciąż inwestuje w rozwój Wszystko.pl. Ma pracować nad nim doświadczony zespół specjalistów, zarówno z obszaru biznesu jak i dewelopmentu i produkcji IT.

Sprzedaż na Wszystko.pl – korzyści dla sprzedawców

Brak prowizji

Pierwszym istotnym argumentem za współpracą z platformą jest brak prowizji od sprzedaży. Dla sprzedawców to potencjalny game changer – znaczące oszczędności i możliwość oferowania bardziej konkurencyjnych cen.

Preferencyjne warunki promowania asortymentu

Wszystko.pl ma oferować atrakcyjne warunki dla najbardziej aktywnych sprzedawców. Ci, którzy regularnie wystawiają swoje produkty na platformie, mogą liczyć na preferencyjne warunki promowania asortymentu oraz atrakcyjne pakiety marketingowe po premierze komercyjnej.

Wsparcie i rozwiązania marketingowe

Zgodnie z informacjami od dyrektora Wszystko.pl, Marioli Barzyk-Libura, sprzedawcy mogą liczyć na wiele korzyści, m.in. darmowe prowadzenie konta, pomoc opiekuna kategorii czy ciekawe rozwiązania marketingowe. Tego typu wsparcie może okazać się niezwykle cenne szczególnie dla tych sprzedawców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z e-commerce.

Dywersyfikacja kanałów sprzedaży

Zarejestrowanie się na platformie Wszystko.pl to także doskonała okazja do dywersyfikacji kanałów sprzedaży. Platforma, która gromadzi sprzedawców z różnych branż, daje możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Nic nie stoi w końcu na przeszkodzie, aby zapewnić klientom możliwość dokonanie zakupu zarówno na Allegro jak i na Wszystko.pl.

Podsumowując, Wszystko.pl wydaje się być atrakcyjnym miejscem dla sprzedawców internetowych. Zero prowizji, rosnąca baza klientów i plany na długoterminowy rozwój to silne argumenty za tym, by dać szansę nowemu graczowi na rynku e-commerce. Czy Wszystko.pl sprosta oczekiwaniom sprzedawców i klientów? Przekonamy się już niebawem. W międzyczasie z pewnością warto monitorować zmiany rynkowe, aby być na bieżąco z trendami cenowymi i konkurencją.

PLATFORMA WSZYSTKO PL – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Q: Czy na Wszystko.pl jest prowizja od sprzedaży?

A: Nie, na platformie Wszystko.pl nie ma prowizji od sprzedaży. Możliwe jednak będzie odpłatne wykorzystanie systemów Comarch ERP, np. w celu zautomatyzowania procesu sprzedaży.

Q: Jakie rozwiązania marketingowe oferuje Wszystko.pl?

A: Platforma oferuje bezpłatne rozwiązania marketingowe, w tym darmową ekspozycję logo marki na liście ofert oraz możliwość stworzenia dedykowanej strony sklepu z własnym brandingiem.

Q: Czy na Wszystko.pl są jakiekolwiek opłaty za konto sprzedawcy?

A: Nie, sprzedawcy nie płacą opłat za wystawianie ofert ani za utrzymanie konta sprzedawcy na platformie.

Q: Czy sprzedawcy mogą liczyć na pomoc indywidualnego opiekuna na Wszystko.pl?

A: Tak, każdy sprzedawca ma możliwość skorzystania z pomocy indywidualnego opiekuna kategorii, który przeprowadzi go przez wszystkie procesy na platformie.

Q: Czy Wszystko.pl prowadzi własny sklep na platformie, konkurując z innymi sprzedawcami?

A: Nie, platforma nie prowadzi własnego sklepu, więc nie konkuruje bezpośrednio ze swoimi sprzedawcami.

Q: Czy sprzedawcy mają wpływ na to, jak ich produkty są prezentowane klientom na liście ofert?

A: Tak, sprzedawcy mają wpływ na to, jak ich produkty są prezentowane klientom na liście ofert. To oznacza, że nie ma produktyzacji na Wszystko.pl.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes