Śledzenie cen konkurencji na Idealo

utworzone przez | Sie 30, 2021 | E-Commerce, Monitoring, Porady | 0 komentarzy

Śledzenie cen konkurencji na Idealo

Porównywarki cen, takie jak niemieckie Idealo, cieszą się dużą popularnością ze strony konsumentów oraz e-przedsiębiorców. Kupujący poszukują tam wymarzonych produktów w rozsądnych cenach. Sprzedawcy natomiast wystawiają tam swoje oferty, aby zwiększyć grupę potencjalnych klientów. Jednak żeby robić to skutecznie, należy poświęcić czas na monitorowanie cen konkurencji.

Czym jest Idealo?

Idealo to największa niemiecka porównywarka, która powstała w 2000 roku. Do tej pory jest niezwykle popularna, o czym świadczy fakt, że miesięcznie odwiedza ją ok. 28 milionów użytkowników. 

Idealo działa w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii. W związku z tym sprzedawcy korzystający z Idealo mogą z powodzeniem kierować swoje oferty do milionów europejskich konsumentów.

Należy jednak pamiętać, że porównywarki cenowe z założenia wartościują oferty według cen. Im niższa kwota na metce, tym lepsza ekspozycja produktu i tym samym większa szansa na udaną sprzedaż. To oznacza, że aby móc odpowiednio reagować na zmiany cen u konkurencji, konieczne jest nieustanne śledzenie cen oraz trendów cenowych. Nie jest to zadanie łatwe, wziąwszy pod uwagę, że konkurencja jest liczna, a ceny w poszczególnych ofertach mogą zmieniać się nawet kilkanaście razy w ciągu doby.

Dlatego, jeżeli nie chcemy odstawać od konkurencji, powinniśmy monitorować ceny rywali, aby mieć gwarancję, że nasze oferty będą zawsze odnosiły się do rzeczywistych realiów rynkowych. Dobrze w tym celu wykorzystać sprawdzone narzędzie do monitorowania cen w internecie, takie jak Szpiegomat

Monitoring cen na Idealo

Szpiegomat wyręcza sprzedawcę w mozolnym poszukiwaniu ofert i cen, a także udostępnia precyzyjne narzędzia analityczne, dzięki którym można błyskawicznie zorientować się w trendach cenowych, dowiedzieć się jaka jest różnica cenowa między nami a rywalami, a także jakie działania podjąć, aby zmaksymalizować zysk i sprzedaż.

Szpiegomat pozwala na śledzenie cen w dowolnych portalach aukcyjnych oraz porównywarkach cenowych. Co istotne, oprogramowanie umożliwia monitoring stron polskich i zagranicznych, w tym również Idealo.

Istotną zaletą monitorowania cen jest możliwość błyskawicznego zarządzania cenami. Możemy zrobić to ręcznie, ale dostępne są również zaawansowane narzędzia do automatycznej zmian cen. Przykładowo, za sprawą systemu dynamic pricing dostępnym w Szpiegomacie, oferty będą zmieniać się w zależności od działań konkurencji, trendów cenowych, popytu, dostępności towaru u konkurencji oraz innych, wybranych przez użytkownika, wytycznych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasze ceny są na optymalnym poziomie.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Jak rozpocząć śledzenie cen na Idealo i innych porównywarkach cenowych?

Śledzenie cen przy pomocy Szpiegomatu jest niezwykle intuicyjne. Wystarczy dostarczyć informacje na temat porównywarek, sklepów i produktów, które narzędzie ma monitorować. Resztą zajmie się Szpiegomat oraz nasz zespół specjalistów, których zadaniem jest dostarczanie rzetelnych danych na temat cen. 

Co więcej, Szpiegomat posiada również funkcję powiadomień i alertów, dzięki której użytkownik jest na bieżąco informowany o najważniejszych zdarzeniach cenowych w wybranym segmencie rynku. Jest to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się, gdzie możemy pozwolić sobie na podwyższenie marży bez utraty klientów, a gdzie powinniśmy nieznacznie obniżyć cenę, aby pojawić się w czołówce rankingu cenowego na Idealo.

Więcej informacji na temat funkcjonalności Szpiegomatu poznasz zapisując się na nasze darmowe demo. Podczas prezentacji nasi specjaliści wyjaśnią szczegółowo jak działa oprogramowanie oraz jak je wykorzystać, aby nieustannie rozwijać swój biznes i dostosowywać się do obecnej sytuacji.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes