Promowanie e-sklepu niskim kosztem – jak to zrobić?

utworzone przez | Sie 19, 2021 | E-Commerce, Marketing, Porady | 0 komentarzy

Promowanie e-sklepu niskim kosztem – jak to zrobić?

Budowanie rozpoznawalności to rzecz niezbędna dla każdego sklepu internetowego. Niestety potrafi ono generować spore koszty. Czy da się jednak promować e-sklep zarówno tanio jak i skutecznie? Oczywiście! Oto kilka sugestii, które warto wypróbować.

Postaw na social media

Media społecznościowe to doskonałe narzędzie do niedrogiej (lub wręcz darmowej) promocji. Facebook, Instagram, czy nawet Tik Tok. Są to miejsca, w których – przy odrobinie kreatywnego myślenia – można zachęcić odbiorców do odwiedzin e-sklepu. Oprócz standardowego udostępniania zdjęć i filmików promujących poszczególne produkty lub cały sklep, można również tworzyć oraz angażować społeczność. Zasięgi na social mediach można zwiększyć m.in. organizując konkursy. Przykładowo: każdy uczestnik, który udostępnieni profil e-sklepu i użyje odpowiednich hasztagów, bierze udział w losowaniu darmowego produktu z asortymentu.

Usprawnij SEO

Wielu klientów rozpoczyna proces zakupowy od wpisania odpowiedniej frazy do wyszukiwarki np. „słuchawki nauszne do 200 złotych”. Pojawienie się na liście wyników wyszukiwań znacząco zwiększa szanse na to, że klient dokona zakupu właśnie u Ciebie. Dlatego też warto poświęcić czas i wysiłek na optymalizację słów kluczowych (tzw. SEO, czyli Search Engine Optimization) lub zlecenie tego specjaliście. Można rozważyć również SEM (Search Engine Marketing), czyli płatną formę promowania strony w wyszukiwarce. Wówczas – podobnie jak ma to miejsce w porównywarkach cenowych – płacimy za każde kliknięcie przenoszące klienta na naszą stronę.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Stwórz intrygującego bloga

Content marketing może być naprawdę potężnym narzędziem promocyjnym, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Samo stworzenie bloga, na którym piszemy artykuły powiązane z naszą branżą przynosi szereg istotnych korzyści:

  • Lepsze pozycjonowanie strony
  • Budowanie odpowiedniego wizerunku
  • Tworzenie pozycji eksperta
  • Dzielenie się poradami z konsumentami
  • Przyciąganie osób najbardziej zainteresowanych daną tematyką (a zatem potencjalnych klientów)

Warto zadbać o to, by każdy wpis subtelnie zachęcał do odwiedzenia strony konkretnego produktu lub całego e-sklepu. Nie zapominajmy jednak o tym, by każdy artykuł był wartościowy i miał treść, która zainteresuje czytelnika. W przeciwnym wypadku internauta będzie miał wrażenie zapoznawania się z broszurą reklamową, a nie rzetelnymi informacjami.

promowanie e-sklepu

Źródło: euro.com.pl

Otwórz się na współpracę

Najbardziej przekonującą metodą reklamowania produktu jest ukazanie go z perspektywy konsumenta. W tym celu można nawiązać współpracę z influencerem, który wykorzysta swoje kanały w social mediach, aby przedstawić zalety produktu i pokazać jak się sprawdza w praktyce. Tego typu współpraca może wymagać pewnego nakładu finansowego, choć w wielu przypadkach możliwe jest wykorzystanie modelu barterowego. Przykładowo, jeżeli prowadzisz księgarnię internetową, pomyśl o wysłaniu kilku blogerom i youtuberom książek do recenzji. Ciekawym rozwiązaniem jest również udostępnienie influencerowi specjalnego linku lub kodu rabatowego. Jeżeli odbiorcy wykorzystają go do zakupu, influcencer otrzyma prowizję, a internauci będą mogli zdobyć dany produkt taniej.

Zadbaj o identyfikację wizualną

Logotyp, odpowiednio dobrane nazwy, zdjęcia i wygląd strony mają duży wpływ na budowanie wizerunku Twojego sklepu. Zatem warto zadbać o to, by był on spójny i charakterystyczny. Odpowiednio dobrany logotyp oraz przemyślana kolorystyka sprawiają, że odbiorca wystawiany regularnie na treści reklamowe (np. w postaci grafik, postów sponsorowanych lub bannerów) będzie je błyskawicznie łączył z Twoim sklepem. Każdy przecież kojarzy charakterystyczne czarno-białe logo empiku, czy też czerwono-żółto-niebieskie połączenie znajdujące się w logotypie RTV euro AGD. Pamiętaj, że każdy moment jest dobry na opracowanie identyfikacji wizualnej, a wdrożenie jej może przynieść znakomite efekty.

Pozycjonowanie pod kątem cen

Niezmiennie od lat to cena pozostaje najważniejszym czynnikiem, który przesądza o zakupie.  Jeżeli korzystamy np. z usług Allegro lub Ceneo, niskie ceny bezpośrednio przekładają się na widoczność naszej oferty. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wielu klientów korzysta z filtru sortującego oferty według wysokości cen.

Dlatego też dobrym pomysłem jest rozeznanie w rynku, aby ocenić jak nasze ceny prezentują się względem konkurencji, a następnie dostosowanie ich do optymalnego poziomu.

Narzędzie do monitoringu cen Szpiegomat umożliwia błyskawiczne zarządzanie cenami w oparciu o zmiany cen u konkurencji. To sprawia, że nasze oferty mogą znaleźć się na pierwszym miejscu rankingu cenowego w porównywarkach cenowych oraz w portalach aukcyjnych typu Allegro, co ma ogromne znaczenie dla popularności ofert. Jeżeli interesują Cię możliwości, jakie daje śledzenie cen oraz możliwość zastosowania automatyzacji cen, skontaktuj się z nami i wypróbuj darmowe demo. Nasz konsultant wyjaśni Ci działanie programu Szpiegomat, a także podpowie jak wykorzystać jego potencjał w Twoim segmencie rynku.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes