Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – 6 praktycznych porad

utworzone przez | Cze 18, 2021 | E-Commerce, Porady, Portale Aukcyjne | 0 komentarzy

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? – 6 praktycznych porad

W dzisiejszych czasach sprzedaż na Allegro wydaje się oczywistością. Jest to szalenie popularny portal, na którym miliony użytkowników poszukują wymarzonego produktu. Nic więc dziwnego, że każdy sprzedawca chciałby dostać jak największy kawałek tego ogromnego tortu i sprzedawać więcej niż inni. Jak w obliczu tak dużej konkurencji zwiększyć sprzedaż na allegro? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule. 

Zadbaj o wygląd oferty

Powszechnie wiadomo, że nie powinno się oceniać książki po okładce, lecz nie ma sensu udawać, że wygląd oferty nie ma znaczenia dla kupujących. Pierwsze wrażenie bywa kluczowe i trudno się temu dziwić. Profesjonalny, estetyczny wygląd aukcji wzbudza zaufanie do sklepu i ułatwia podjęcie decyzji zakupowej. Dlatego też warto pochylić się nad takimi cechami aukcji jak:

 • Odpowiednia identyfikacja wizualna
 • Zachęcający, prosty opis produktu napisany poprawną polszczyzną
 • Atrakcyjne zdjęcia przedstawiające produkt (najlepiej autorskie)
 • Najważniejsze informacje na temat aukcji oraz sprzedawanego artykułu
 • Posługiwanie się językiem korzyści w opisie

Zwracanie uwagi na aspekty wizualne jest niezbędne, gdyż w przeciwnym wypadku nasza oferta będzie mało wiarygodna. Wielu klientów woli nieco dopłacić, kupując produkt w miejscu, które sprawia wrażenie godnego zaufania.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Wyróżnij się!

Wszyscy e-przedsiębiorcy wiedzą, że konkurencja w e-commerce jest wyjątkowo liczna i zaciekła. Być może to stwierdzenie jest jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku sprzedaży na Allegro. W końcu klienci poszukujący interesującego ich produktu natrafiają na istną ścianę rozmaitych ofert. W związku z tym musimy się jakoś wyróżnić, by nasza aukcja nie zaginęła pośród innych. Najlepszym sposobem na rzucenie się w oczy klientom będzie odpowiednie pozycjonowanie oferty, które można osiągnąć na różne sposoby, m.in.:

 • tytuł aukcji
 • cena
 • szczegółowe uzupełnienie specyfikacji i cech aukcji
 • optymalny czas wysyłki
 • popularność oferty
 • status Super Sprzedawcy
 • opinie klientów o dotychczasowych zakupach
 • płatne wyróżnienie oferty (pogrubienie, podświetlenie, itd.)

Czynników mających wpływ na pozycjonowanie ofert na Allegro jest oczywiście więcej.

Warto pamiętać, że możemy wyróżnić się również na innych polach, na przykład eksponując pozytywne wartości takie jak ekologia, naturalność produktu lub jego innowacyjność – promując produkt jako „świadomy wybór” czy korzystniejszy dla środowiska możemy uzyskać zwiększenie sprzedaży u młodszego pokolenia. Ponadto dobrym pomysłem może być zamieszczenie opinii zadowolonych klientów lub recenzentów.

Źródło: Allegro.pl / ogit_pl

Porównaj się z konkurencją

Porównanie z konkurencją jest niezbędne, aby być na bieżąco z sytuacją rynkową i żeby ceny naszych produktów były na optymalnym poziomie. Wiedząc jakie są ogólne trendy cenowe, możemy świadomie eksperymentować z naszymi cenami lub po prostu dostosowywać je do ofert rywali co może wpłynąć na zwiększenie sprzedaży. Najlepszym sposobem na zestawienie swoich ofert z konkurencją i przeprowadzenie rzetelnej analizy jest wykorzystanie specjalnego oprogramowania do monitoringu cen, takiego jak Szpiegomat. Dzięki monitorowaniu cen można błyskawicznie zgromadzić informacje na temat cen konkurentów, a także innych informacji na temat ich aukcji takich jak koszty dostawy czy dostępność produktu.

Wykorzystaj skuteczne strategie sprzedażowe

W sprzedaży internetowej wykorzystywanie zarówno strategii cenowych jak i tych poza cenowych jest zawsze doskonałym pomysłem. W przypadku np. smartfonów lub laptopów można zastosować upselling, czyli oferowanie tego samego modelu produktu w lepszej wersji. Przykładowo, klient przeglądający aukcję z laptopem może wybrać jego droższą wersję z systemem operacyjnym, większym dyskiem twardym lub wydajniejszym procesorem. Dobrą praktyką jest również sprzedaż pakietowa oraz oferowanie wysokomarżowych artykułów komplementarnych (np. etui, szkło hartowane, myszka).

Zadbaj o doskonałą obsługę klienta

Obsługa klienta to kwestia tyleż szeroka, co ważna. Dzięki niej klientowi łatwiej zdecydować się na zakup oraz zapoznanie się z resztą oferty, szczególnie jeżeli oferujemy wsparcie posprzedażowe. Ponadto należy pamiętać, że każdy kupujący może ocenić zakupiony produkt oraz sprzedawcę, a oceny te mają wpływ na pozycjonowanie Twoich aukcji, co konsekwencji pomoże ci długoterminowy zwiększyć sprzedaż na allegro.

Błyskawicznie reaguj na działania konkurencji

Rynek e-commerce zmienia się bardzo dynamicznie (w wyjątkowo gorącym okresie sprzedażowym ceny mogą zmieniać się nawet kilkanaście razy dziennie), w związku z czym bycie na bieżąco z ruchami rywali oraz szybkie dostosowywanie cen do optymalnego poziomu jest niezwykle wymagające. Zwiększenie sprzedaży na allegro będzie o wiele łatwiejsze jeżeli skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania.

Oprogramowanie do monitorowania cen konkurencji Szpiegomat pozwala na wykorzystanie automatyzacji cen, dzięki czemu Twoje oferty same będą się zmieniać w zależności od wydarzeń cenowych w Twoim segmencie rynku. Wystarczy stworzyć regułę automatyki cenowej lub wykorzystać gotowe scenariusze, aby Szpiegomat sam zoptymalizował ceny np. gdy wypadniesz z czołówki rankingu cenowego lub gdy konkurencyjny sklep podniesie ceny. To rozwiązanie sprawia, że nie będziesz oferował swoich towarów znacznie drożej od konkurencji, a jednocześnie nie będziesz musiał obawiać się o ograniczenie potencjalnego wynikającego ze zbyt niskiej marży. Użytkownicy Szpiegomatu mogą również wykorzystać system dynamic pricing, który pozwoli na jeszcze bardziej precyzyjne automatyczne ustalanie cen w oparciu o dane dostarczone przez użytkownika (np. informacje o koszyku zakupowym, wybrana grupa docelowa, czynności wykonywane przez konsumentów na stronie internetowej, itd).

Jeżeli jesteś zainteresowany możliwością śledzenia działań konkurencji, analizy rynku e-commerce lub prowadzenia skutecznej polityki cenowej, wypróbuj bezpłatne demo oprogramowania Szpiegomat. Nasi konsultanci wyjaśnią Ci jego działanie, a także podpowiedzą jak najefektywniej wykorzystać jego możliwości w Twojej firmie.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes