Jak skutecznie sprzedawać na Shoppee?

utworzone przez | Lip 14, 2022 | E-Commerce | 0 komentarzy

Jak skutecznie sprzedawać na Shoppee?

Wielu osobom platforma Shoppee może kojarzyć się z popularną reklamą, która stała się już swego rodzaju memem. Wygląda na to, że dobrze spełniła ona swoją funkcję. Marketplace zyskuje na popularności w naprawdę wysokim tempie. Wystarczy przypomnieć, że oficjalnie platforma wystartowała w Polsce we wrześniu, a już teraz, według badań Gemiusa i PBI, przyciąga miesięcznie ponad 8 milionów osób. To sprawia, że wielu przedsiębiorców, chciałoby wykorzystać tę platformę do dotarcia do nowych klientów oraz zwiększenia sprzedaży. Jak to zrobić?

Sprzedaż na Shoppee – co powinieneś o niej wiedzieć?

W 2022 roku na znaczeniu coraz bardziej zyskuje pojęcie sprzedaży wielokanałowej. Polega ona na postawieniu potrzeb klienta na pierwszym miejscu, co przejawia się przez oferowanie asortymentu tam, gdzie to tylko możliwe.

Shoppee obecnie szturmem podbija świat e-commerce, a wizytówką platformy na być nacisk na bezpieczeństwo transakcji oraz walkę z nieuczciwymi sprzedawcami. Dlatego też retailer otrzymuje wpłatę od klienta dopiero po tym, jak ten potwierdzi odbiór produktu.

Dla sprzedawców może być intrygujący również brak opłat abonamentowych oraz brak prowizji przez sześć miesięcy, czy choćby darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia.

Super Sprzedawca Shoppee

Shopee wprowadził też program o znajomej skądinąd nazwie Super Sprzedawca. Kojarzy się on z Allegro i w założeniu działa podobnie. Ma on na celu pomóc klientom odnaleźć najlepszych i najbardziej zaufanych sprzedawców, jednocześnie zachęcając retailerów do utrzymywania jak najwyższej jakości usług.

Aby dostać się do programu, należy spełnić szereg wymogów związanych z terminowością dostaw, obsługą klienta, bezpieczeństwem transakcji i oryginalnym pochodzenie towarem. W zamian Super Sprzedawca może liczyć m.in. na lepszą ekspozycję ofert i pozycjonowanie na stronie. Odznaka Super Sprzedawca może również istotnie przyczynić się do lepszego wizerunku sprzedawcy i większego zaufania do jego e-sklepu.

Jak zwiększyć sprzedaż na Shopee?

Podstawowym sposobem na podkręcenie popularności ofert jest oczywiście rozwiązanie długofalowe: oferowanie najwyższej jakości usług oraz spełnianie standardów platformy sprzedażowej. Platformy typu Shoppee często premiują działania prokonsumenckie, pomagając tym samym dotrzeć do nowych odbiorców. Jednak najważniejszą formą walki o klienta nieustannie pozostają optymalne ceny, gdyż to one są głównym czynnikiem przesądzającym o zakupie produktu. Z kolei wycena wymaga wzmożonej obserwacji i błyskawicznych działań.

W jaki sposób ustalać odpowiednie ceny produktów żeby zwiększyć zysk i sprzedaż? Przede wszystkim warto rozpocząć od śledzenia cen konkurencji. Rynek e-commerce zmienia się bardzo dynamicznie (w wyjątkowo gorącym okresie sprzedażowym ceny mogą zmieniać się nawet kilkanaście razy dziennie), w związku z czym bycie na bieżąco z ruchami rywali oraz szybkie dostosowywanie cen do optymalnego poziomu jest niezwykle wymagające. Zwiększenie sprzedaży będzie o wiele łatwiejsze jeżeli skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania.

Monitoring cen na Shoppee

Nieważne, czy mówimy o sprzedaży za pośrednictwem Shopee, czy też własnej strony internetowej – monitorowanie działań konkurencji powinno być kluczowym elementem strategii biznesowej dla każdego e-przedsiębiorcy. Oprogramowanie do monitoringu cen, takie jak Szpiegomat, pozwala na obserwowanie setek tysięcy produktów z różnych źródeł polskich i zagranicznych. Dzięki temu mamy wgląd w dynamicznie zmieniające się trendy cenowe, których znajomość pomaga nam podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Ponadto Szpiegomat pozwala na automatyzację procesu ustalania cen. Wystarczy wybrać przedział cenowy, w którym chcemy by nasza oferta się mieściła. Następnie ceny naszych produktów będą zmieniane automatycznie, np. w odpowiedzi na obniżkę cen u konkurencji. To sprawia, że ceny w Twoim e-sklepie oraz na marketplace’ach będą zawsze na optymalnym poziomie, a Twoje oferty będą plasowały się na wybranym przez Ciebie miejscu w rankingu cenowym, co pomaga zwiększyć konwersję i sprzedaż.

Jeżeli interesują Cię korzyści wynikające z monitorowania cen, wypróbuj Szpiegomat i umów się na bezpłatne demo.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes