Czy warto sprzedawać na Erli.pl?

utworzone przez | Lip 13, 2021 | E-Commerce | 0 komentarzy

Czy warto sprzedawać na Erli.pl?

Nowy gracz na rynku e-commerce, Erli.pl, ma ambitne plany rywalizowania z gigantami pokroju Allegro, Amazona czy Ali Express. Aby odnieść sukces, celuje on przede wszystkim w przyciągnięcie jak największej ilości sprzedawców. Jakie są zatem korzyści z współpracy retailerów z nową platformą oraz czy warto w ogóle na niej sprzedawać? Dowiecie się tego z dzisiejszego artykułu.

Serwis Erli.pl wystartował po cichu w 2020 roku. Dopiero niedawno postanowiono ruszyć z dużą akcją promocyjną, w którą zaangażowano Macieja Stuhra. Cel jest jasny: przyciągnąć sprzedawców, którzy będą dostarczać klientom atrakcyjne oferty.

Sprzedawanie na Erli.pl – korzyści

Erli stawia przede wszystkim na korzystne warunki współpracy oraz niskie koszty prowizji, szczycąc się o 50% niższymi kosztami sprzedaży w porównaniu do wiodących platform na polskim rynku.  Portal oferuje sprzedawcom możliwość wybrania jednego z dwóch programów. Podstawowy plan „basic” jest bezpłatny, z kolei „PROseller” to już koszt 39,90 zł miesięcznie. Należy przy tym zaznaczyć, że pierwsze 6 miesięcy prowadzenia profesjonalnego konta jest darmowe.

Dla porównania, na Allegro abonament podstawowy kosztuje 39 zł miesięcznie, za plan profesjonalny zaś będziemy płacić co miesiąc 199 zł. Istnieje również specjalny abonament ekspercki za 3000 zł. 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Taki ukłon w stronę sprzedawców jest ciekawą strategią. Tym sposobem Erli może potencjalnie zapewnić sobie szeroki wybór produktów uznanych sprzedawców, którzy nie będą chcieli przepuścić okazji do zarobku. Można podejrzewać, że pozytywnie wpłynie to na ceny produktów.

Śledzenie cen na marketplace

System Erli.pl jest skonstruowany tak, by zachęcać sprzedawców do obniżania cen. Jeżeli będzie ona o 3,5% niższa niż w innych miejscach, oferta zostanie wyeksponowana jako “okazja”. Z kolei dodanie do tego darmowej wysyłki zagwarantuje plakietkę “hit”. Co ciekawe, przynajmniej na ten moment, Erli nie oferuje odpłatnego pozycjonowania ofert. Aby trafić na główną stronę i zostać wyróżnionym, należy po prostu mieć najlepsze ceny. Nawet wysokość oferowanego rabatu może przełożyć się na niższe prowizje dla sprzedawcy.

Ten duży nacisk na konkurowanie ceną sprawia, że należy podchodzić do wyceny ze szczególną ostrożnością. Pomoże w tym wykorzystanie skutecznego narzędzia do monitoringu cen, które ułatwi proces prowadzenia polityki cenowej. Oprogramowanie Szpiegomat m.in. śledzi oferty konkurencji, wspiera analizę wybranego segmentu rynku, a także pomaga uzyskać przewagę nad konkurencją. Natomiast za sprawą specjalnego systemu automatyki cenowej nasze ceny dostosują się do działań konkurencji oraz wybranych przez nas scenariuszy. W ten sposób zyskujemy pewność, że cena naszego produktu będzie zawsze na optymalnym poziomie.

Czy warto prowadzić sprzedaż na Erli?

Koszty prowadzenia sklepu na platformie Erli są na tyle niskie, że retailerzy mogą przekonać się na własną rękę jak sprawdza się współpraca z nowym graczem na rynku. Szeroko zakrojona sprzedaż na wielu platformach może być świetną metodą na dotarcie do nowych odbiorców.

Pamiętajmy jednak, że Erli dopiero się rozkręca i trudno przewidzieć w jakim stopniu uda mu się spełnić śmiałe ambicje. Dopiero za jakiś czas przekonamy się, czy nieźle zapowiadające się warunki współpracy oraz intensywna kampania promocyjna wystarczą, by przyciągnąć klientów. Pojawia się również pytanie o to, czy platforma poradzi sobie z takimi zadaniami jak obsługa klienta, przejrzystość portalu czy logistyka.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z cenami konkurencji (na Erli i nie tylko), wypróbuj oprogramowanie do monitoringu cen Szpiegomat. Przekonaj się, jakie korzyści może przynieść śledzenie cen ze Szpiegomatem – wystarczy tylko wypróbować bezpłatne demo. Nasi konsultanci wyjaśnią Ci działanie narzędzia, a także podpowiedzą, w jaki sposób wykorzystać jego funkcjonalności, aby zwiększyć zysk i sprzedaż.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes