Monitoring cen artykułów dziecięcych

utworzone przez | Mar 13, 2021 | E-Commerce, Monitoring, Porady, Zdrowie | 0 komentarzy

Monitoring cen artykułów dziecięcych

Monitorowanie cen w branży artykułów dla dzieci wymaga bardzo dużej uwagi i nakładu pracy. Na szczęście istnieją narzędzia, które mogą ułatwić ten proces zwiększając wiarygodność danych, które można wykorzystać do zwiększenia zysku i sprzedaży oraz zyskania strategicznej przewagi nad liczną konkurencją. Jak monitorować ceny produktów dla najmłodszych oraz na co należy uważać?

Zauważmy przede wszystkim, że branża artykułów dziecięcych jest niezwykle bogata. Świadczy o tym m.in. fakt, że możemy rozróżnić w niej co najmniej kilka ważnych segmentów produktowych:

 • Odzież
 • Obuwie
 • Zabawki
 • Kosmetyki
 • Żywność
 • Rozrywka dla dzieci (np. książki i multimedia)

Z raportu PMR pt. “Rynek produktów dla dzieci pod wpływem demografii i pandemii” dowiadujemy się, że we wrześniu 2020 roku 46% ankietowanych przyznało, że pandemia nie miała wpływu na ich zakupy produktów dla dzieci. Ciekawa w kontekście e-commerce jest również informacja, że 22% badanych rzadziej odwiedza sklepy stacjonarne, a 28% częściej zamawia artykuły dziecięce online.

Twórcy raportu utrzymują, że rynek e-commerce najwięcej zyskuje w trakcie pandemii. Szacuje się, że w 2025 roku ok. 38% rynku produktów dla dzieci w Polsce będzie należało do e-commerce.

Eksperci sugerują, że na dużą popularność tej kategorii mogą mieć wpływ m.in.:

 • Zamknięcie żłobków, przedszkoli i szkół
 • Ograniczenie aktywności poza domem
 • Odpowiednia koniunktura (niższy VAT na niektóre artykuły dziecięce, programy socjalne)
 • Rozkwit opieki naprzemiennej (rosnąca liczba rozwodów skutkuje tym, że rodzice coraz częściej dzielą się opieką nad dziećmi)
 • Rozwój mediów społecznościowych (udostępnianie zdjęć dzieci przez rodziców, influencing parentingowy)
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Trudności z monitorowaniem produktów dla dzieci

Monitorowanie cen bez wykorzystania sprawdzonego narzędzia jest niezwykle trudne. Jednym z podstawowych wyzwań jest sama wielkość i różnorodność branży produktów dziecięcych. Przedzieranie się przez poszczególne oferty w celu znalezienia konkretnego interesującego nas produktu jest niezwykle czasochłonne. Dodajmy do tego fakt, że ceny niektórych z nich mogą zmieniać się bardzo często (na przykład w okresie świątecznym), co jeszcze bardziej komplikuje ten proces.

Monitorując artykuły przeznaczone dla dzieci, warto brać pod uwagę także rozmaite kategorie, np. te określające wiek dziecka, dla którego przeznaczony jest dany produkt. Jeżeli chcemy więc z powodzeniem monitorować ceny konkurencji, powinniśmy skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania, takiego jak Szpiegomat, dzięki któremu monitoring i analiza cen produktów w internecie będą proste i intuicyjne.

Skuteczny monitoring cen produktów w branży Toys & Kids 

Szpiegomat to narzędzie Price Intelligence, które gromadzi informacje na temat cen produktów z dowolnych źródeł krajowych i zagranicznych, takich jak e-sklepy, porównywarki cenowe (Ceneo, Skąpiec, Okazje.info itd.) czy wielkie platformy sprzedażowe (Amazon, Allegro i inne). Za wysoką jakość danych odpowiada sposób, w jaki informacje są gromadzone przez system. Dane docierają do chmury obliczeniowej przy pomocy technologii Big Data, a następnie za sprawą zaawansowanych algorytmów Machine Learning oraz Smart Matching są one dopasowywane do konkretnych ofert. Szpiegomat tym samym rozpoznaje produkty na podstawie wielu różnych parametrów (np. kategorie, opisy, specyfikacje, etc), a nie tylko nazwy i kodu produktu, co sprawia, że dane są precyzyjne.

Aby z powodzeniem śledzić ceny konkurencji przy pomocy Szpiegomatu, wystarczy dostarczyć listę produktów i sklepów, które chcemy obserwować. Resztą zajmuje się nasz system oraz specjaliści odpowiedzialni za weryfikację danych.

Monitoring i analiza cen na rynku artykułów dziecięcych pozwala być na bieżąco z trendami cenowymi oraz działaniami konkurencji. Zgromadzone informacje pozwalają na odpowiedzialne zarządzanie polityką cenową oraz podejmowanie optymalnych decyzji biznesowych opartych o twarde dane, a nie domysły. Przekonaj się, jak Szpiegomat może pomóc Twojej firmie zwiększyć zysk i sprzedaż i wypróbuj bezpłatne demo, dzięki któremu zapoznasz się z możliwościami oprogramowania oraz dowiesz się, jak je skutecznie wykorzystać.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes