Jak monitorować ceny w porównywarkach cenowych

utworzone przez | Mar 17, 2021 | E-Commerce, Porady, Porównywarki | 0 komentarzy

Jak monitorować ceny w porównywarkach cenowych

Powszechnie wiadomo, że e-klienci, którym zależy nie tylko na wysokiej jakości produktów, ale też niskich cenach, podczas zakupów bardzo często korzystają z pomocy porównywarek cenowych. Z perspektywy e-przedsiębiorcy jest to cenna informacja, gdyż może on monitorować konkurencję pojawiającą się w tego typu serwisach oraz dbać o to, by to jego produkty znajdowały się w czołówce rankingu cenowego. Dzięki temu sprzedawcy internetowi mogą śledzić trendy cenowe w wybranym segmencie rynku oraz optymalnie zarządzać swoimi ofertami. Jak zatem skutecznie monitorować ceny w porównywarkach cenowych?

Dlaczego warto monitorować porównywarki cenowe?

Porównywarki cenowe (np. Ceneo, Skąpiec, Okazje.info czy Nokaut) od lat zyskują coraz większe uznanie u rodzimych e-konsumentów.

Możliwość szybkiego odnalezienia najtańszej oferty z interesującym nas artykułem jest niezwykle wygodna i praktyczna. Nic zatem dziwnego, że wielu klientów z niej korzysta, zwłaszcza że – jak donosi raport Gemius „E-commerce w Polsce 2020″ – cena wciąż pozostaje dla nas podstawowym czynnikiem zakupowym. Co za tym idzie, jeśli dana oferta jest dobrze pozycjonowana w porównywarkach cenowych, ma to bardzo pozytywny wpływ zarówno na konwersję jak i na ilość sfinalizowanych transakcji.

Monitoring cen dostarcza niezbędnych informacji na temat cen konkurencji, które umożliwiają lepsze rozeznanie w rynku oraz skuteczne optymalizowanie cen. Dzięki temu znalezienie się w czołówce rankingu cenowego lub utrzymywanie na nim pożądanego miejsca jest niezwykle proste.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Jak się pozycjonować w porównywarce cenowej?

Jak wspomnieliśmy, Szpiegomat.pl pomaga nie tylko monitorować i analizować ceny. To również sprawdzone narzędzie do optymalizacji polityki cenowej. Dzięki Szpiegomatowi możesz wybrać miejsce w rankingu cenowym, które chciałbyś aby Twoja oferta zajmowała. Możesz dodatkowo wykorzystać automatykę cenową, która pozwoli ci zastosować zaawansowane scenariusze cenowe. Dzięki temu będziesz mógł np. określić kto jest Twoim największym konkurentem, różnicę cenową między sobą a konkurencją, oraz kiedy obniżać lub podwyższać ceny.

Zdarzają się bowiem takie sytuacje, kiedy oferujesz produkt znacznie taniej od konkurencji, co oznacza, że możesz podnieść cenę bez obaw, że utracisz tytuł najtańszego sprzedawcy. Szpiegomat wykorzystuje system inteligentnych wskazówek i podpowiedzi, które poinformują cię o sytuacjach, w których wskazana będzie Twoja interwencja.

Jak monitorować konkurencję w porównywarkach cenowych?

Szpiegomat.pl to narzędzie Price Intelligence, które pomaga skutecznie monitorować i analizować ceny z dowolnych źródeł krajowych i zagranicznych, w tym z porównywarek cenowych. Sam proces jest prosty, przejrzysty i łatwy w personalizacji. Wystarczy wskazać produkty i sklepy, które chcemy obserwować, a następnie Szpiegomat, dzięki zaawansowanym algorytmom, powiąże je w taki sposób, by móc przedstawić je w postaci tabelek i wykresów. Dane dostarczane dzięki monitoringowi cen mogą być odświeżane nawet co piętnaście minut, a ilość obserwowanych sprzedawców i ofert możemy dostosować do specyfiki danej branży.

Co więcej, Szpiegomat oferuje również rozwiązania automatyczne. Zastosowanie automatyzacji cen sprawia, że system będzie samoistnie zarządzać cenami według wcześniej ustalonych reguł i scenariuszy. To daje nam pewność, że nie przegapimy żadnej oferty i unikniemy pomyłek związanych z ręcznym zmienianiem cen, a odpowiedzi na działania konkurencji będą błyskawiczne.

Szpiegomat.pl – rozpocznij monitoring cen już teraz

Jeżeli zależy Ci na rozeznaniu w rynku e-commerce i trendach cenowych, a jednocześnie pragniesz skutecznie zarządzać polityką cenową, by móc zwiększyć zysk i sprzedaż, wypróbuj Szpiegomat.pl. Nasi eksperci odpowiedzą Ci na wszystkie pytania związane z działaniem programu oraz wyjaśnią, jak może on pomóc Twojej firmie wykorzystać szanse cenowe oraz uniknąć najważniejszych błędów.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes