Jak monitorować ceny na Allegro i innych portalach aukcyjnych

utworzone przez | Mar 30, 2021 | E-Commerce, Monitoring, Porady | 0 komentarzy

Jak monitorować ceny na Allegro i innych portalach aukcyjnych

Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujący sklep internetowy, który nie monitoruje cen. E-commerce bije rekordy popularności, w związku z tym na rynku rośnie konkurencyjność oraz wymagania klientów. Badanie cen konkurencji na Allegro lub innych portalach aukcyjnych to znakomita okazja, aby określić swoją pozycję w branży oraz być na bieżąco ze zmianami trendów cenowych, co pozwala skuteczniej zarządzać cenami w e-sklepie.

Śledzenie i analiza cen konkurencji na Allegro

E-commerce rozwija się w imponującym tempie: Allegro już jakiś czas temu weszło na giełdę, InPost cały czas święci triumfy, doczekaliśmy się długo wyczekiwanej polskiej wersji Amazona, a AliExpress planuje do 2022 roku postawić 8 tys. automatów paczkowych w Polsce. Są to dowody na to, że Polacy niezwykle cenią sobie możliwość kupowania online.  Wielu z nich preferuje portale aukcyjne, które są jedną z najwygodniejszych i najszybszych form robienia zakupów. Dlatego też sprzedawcy (zarówno osoby prywatne, jak i duże firmy) wystawiają swoje produkty np. na Allegro, wiedząc, że tym sposobem skutecznie dotrą do bardzo dużej grupy potencjalnych odbiorców.

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Dlaczego warto monitorować portale aukcyjne?

W każdym biznesie dobrze jest trzymać rękę na pulsie, aby móc odpowiednio wcześnie reagować na liczne zmiany. Nie inaczej jest w przypadku portali aukcyjnych.  Zastanówmy się zatem, dlaczego warto monitorować ceny na portalach typu Allegro?

  • są one bardzo popularne zarówno u sprzedawców jak i klientów – tylko w lutym 2021 roku na Allegro było ponad 18 milionów unikalnych użytkowników (badanie “Mediapanel” wirtualnemedia.pl).
  • jest to doskonałe źródło informacji na temat ofert konkurencji
  • możliwość sprecyzowania obserwowanych produktów np. przy wykorzystaniu kategorii, wagi oraz innych cech
  • możliwość szybkiej zmiany ceny i optymalizacji polityki cenowej na portalu

Niestety ręczne monitorowanie cen w internecie jest czasochłonne i niesie ryzyko popełnienia błędów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są specjalistyczne narzędzia do monitorowania cen, takie jak Szpiegomat.pl, dzięki którym ten proces jest szybki, prosty i skuteczny.

Jak monitorować ceny produktów na Allegro?

Aby przekonać się o korzyściach wynikających z regularnego monitoringu cen, wystarczy wskazać listę produktów i sprzedawców, których chcemy obserwować. Warto wcześniej określić, kto jest najważniejszą konkurencją. Portale takie jak Allegro funkcjonują w końcu jako marketplace, na którym sprzedają nie tylko duże sklepy, ale też osoby prywatne, które chcą np. pozbyć się niepotrzebnego produktu. Dlatego też należy obserwować tylko bezpośrednich rywali, dzięki którym możemy lepiej zorientować się w trendach cenowych.

Samym gromadzeniem i weryfikowaniem danych zajmuje się Szpiegomat, który dzięki zaawansowanym algorytmom dostarcza dane najwyższej jakości, przedstawiając je w formie rozmaitych tabel i wykresów. Narzędzie Price Intelligence Szpiegomat jest proste w personalizacji – to Ty wybierasz, kogo i co chcesz obserwować oraz ustalasz jakiego typu informacje Cię interesują. Pozwoli to pominąć wiele produktów, które mogłyby zaburzyć dane na temat cen.

Aby wiarygodność danych była na możliwie najwyższym poziomie, Szpiegomat umożliwia wyszukiwanie produktów m.in. po:

  • kategorii produktu
  • rozmiarze
  • stanie
  • wadze
  • kodzie EAN
  • innych wskazanych przez użytkownika czynnikach

Chcesz wypróbować monitoring cen za darmo?

Czy interesują Cię szczegóły na temat funkcjonalności monitoringu cen? Chcesz dowiedzieć się jak działa oferowany przez Szpiegomat system alertów oraz automatyka cenowa? Umów się z nami na bezpłatne demo. Nasi konsultanci nie tylko dokładnie wytłumaczą Ci działanie Szpiegomatu, ale też podpowiedzą, jak można go wykorzystać, aby zwiększyć zysk i sprzedaż w Twojej branży.

Opowiedz nam o Twoich potrzebach i dowiedz się jak Szpiegomat pomoże Ci rozwinąć biznes